XXIII Memoriał im. Stanisława Mazurka w Piłce Siatkowej

(Cieszanów – Dachnów, dn. 13.03.2016 r.)

13 marca 2016 r. w halach sportowych w Cieszanowie i Dachnowie rozegrany został - po raz dwudziesty trzeci - Memoriał im. Stanisława Mazurka w Piłce Siatkowej. Organizatorem zawodów było Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

W zawodach wzięło udział 9 drużyn: „Sawa” Sonina, UKS „Sokół” Sieniawa, „Sanitex” Lubaczów, „AS” Młodów, „AS Prokadia” Lubaczów, „Tradycja i smak” Stare Oleszyce, „R36 LO” Lubaczów, „BS” Stary Dzików i „LO II” Lubaczów. Sędziami turnieju byli: Jacek Litwiński, Janusz Popadeńczuk, Rafał Jabłoński i Tomasz Kida. Drużyny podzielono na trzy grupy. Po rozgrywkach grupowych do fazy finałowej awansowali zwycięzcy grup: „Sanitex” Lubaczów, „BS” Stary Dzików oraz UKS „Sokół” Sieniawa.
Mecze były bardzo emocjonujące, stały na wysokim poziomie sportowym i odbywały się w duchu fair play. Turniej wygrała drużyna „BS” Stary Dzików, na miejscu drugim uplasowała się drużyna UKS „Sokół” Sieniawa. Trzecie miejsce zajął „Sanitex” Lubaczów, a miejsce czwarte zespół „R36 LO” Lubaczów. Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy. Drużynom, które zajęły miejsca od I do IV, Przewodniczący Rady Miejskiej w Cieszanowie Adam Zaborniak oraz jego zastępca Marian Ciepły wręczyli dyplomy i puchary. Dodatkowo przyznano nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodników. Tytuł najbardziej wszechstronnego zawodnika otrzymał Damian Zając („BS” Stary Dzików), najlepszym rozgrywającym turnieju wybrano Marcina Bąka („BS” Stary Dzików), najlepszym atakującym okazał się Kamil Gimlewicz („Sanitex” Lubaczów), a najlepszym broniącym został Michał Szymański (UKS „Sokół” Sieniawa).
Memoriał im. Stanisława Mazurka w Piłce Siatkowej organizowany nieprzerwanie od 1994 r. zyskał sobie zasłużoną renomę i na trwałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych - nie tylko na terenie powiatu lubaczowskiego, o czym świadczy każdorazowy udział drużyn spoza naszego regionu.

Autor: Wojciech Świzdor