XXV Memoriał im. Stanisława Mazurka w Piłce Siatkowej 2018

XXV Memoriał im. Stanisława Mazurka w Piłce Siatkowej

11 marca 2018 r. w halach sportowych w Cieszanowie i Dachnowie rozegrany został - po raz dwudziesty piąty - Memoriał im. Stanisława Mazurka w Piłce Siatkowej. Organizatorem zawodów było Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów Andrzej Szymanowski powitał wszystkich uczestników, życząc im sukcesów w turnieju. Minutą ciszy uczczono pamięć Stanisława Mazurka, a jego żona Małgorzata Mazurek dokonała oficjalnego otwarcia memoriału upamiętniającego postać tego zasłużonego sportowca z Dachnowa.

W zawodach wzięło udział 7 drużyn: „Delicja” Cieszanów, „Sanitex” Lubaczów, „ZS” Lubaczów, „P.H.U.” Sarzyna, „BS” Stary Dzików, „Lube” Lubaczów, „MOSiR” Lubaczów. Sędziami turnieju byli Janusz Popadeńczuk i Tomasz Kida. Drużyny podzielono na dwie grupy – A („Lube”, „BS”, „Sanitex”, „MOSiR”) i B („P.H.U.”, „Delicja”, „ZS”). Po rozgrywkach grupowych do fazy finałowej awansowały po dwie drużyny z każdej z  grup: „Lube” Lubaczów i „Sanitex” Lubaczów oraz  „Delicja” Cieszanów i „ZS” Lubaczów.

Mecze były bardzo emocjonujące, stały na wysokim poziomie sportowym i odbywały się w duchu fair play. Turniej wygrała drużyna „Delicja” Cieszanów, pokonując w meczu o pierwsze miejsce „Lube” Lubaczów 2:1 (20:15, 16:20, 15:13). Trzecie miejsce zajął „Sanitex” Lubaczów, zwyciężając w meczu o najniższy stopień podium „ZS” Lubaczów 2:1 (14:20, 20:16, 15:11).

Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy. Drużynom, które zajęły miejsca od I do III, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów Andrzej Szymanowski wraz z radnym Rady Miejskiej w Cieszanowie Stanisławem Myśliwym oraz cenionym sportowcem z Nowego Sioła Jerzym Gielarowcem wręczyli dyplomy i puchary. Dodatkowo przyznano nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodników. Tytuł najbardziej wszechstronnego zawodnika otrzymał Jarosław Wnęk („Delicja” Cieszanów), najlepszą rozgrywającą turnieju wybrano Agnieszkę Leję („MOSiR” Lubaczów), najlepszym atakującym okazał się Kamil Pytel („Lube” Lubaczów), a najlepszym broniącym został Mirosław Tkaczyk („Sanitex” Lubaczów).

Autor: Damian Mielnik